Cozy Renovated English Basement

Супердомаќин

Цело сместување (гостински апартман), домаќин: Patricia

  1. 2 гости
  2. Студио
  3. 1 кревет
  4. 1 бања
Цел дом
Ќе го имате целиот простор од сместувањето „гостински апартман“ само за себе.
Потемелно чистење
Овој домаќин се обврза на процесот за потемелно чистење во 5 чекора на Airbnb.
Самопријавување
Пријавете се со тастатурата.
Одлична локација
95% од неодамнешните гости ја оценија локацијата со 5 ѕвездички.
Некои информации може да бидат прикажани на оригиналниот јазик.
Our newly renovated studio is located in a quiet friendly neighborhood and has a separate entrance. It's a great place to get away, have a remote work space, or visit family. We are located on Capitol Hill two blocks from the metro and you can easily get to the Capitol and museums. It's a 20 minute walk to restaurants and many have outdoor seating.
It's important for us to keep our guests safe, therefore we follow the enhanced cleaning protocols recommended by Airbnb.

Простор
Our newly renovated basement studio has a private front entrance with keypad entry. My husband and I live in the main house. Our guests can relax on our garden patio or walk to our nearby park with a order coffee at a nearby outdoor cafe.

Што нуди ова место

Wi-Fi
Бесплатен паркинг на имотот
ТВ
Машина за перење
Машина за сушење алишта
Клима-уред
Заден двор
Детско креветче
Фен за коса
Фрижидер

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена
Пристигнување
Додајте датум
Одјавување
Додајте датум

5,0 out of 5 stars from 188 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Вашингтон, District of Columbia, Соединети Американски Држави

We love our diverse and friendly neighborhood. There is a great park four blocks away. You will see families, people with dogs and runners.

Домаќин: Patricia

  1. Членува од август 2013 г.
  • 188 рецензии
  • Со проверен идентитет
  • Супердомаќин
My husband and I love to entertain, meet new people and share our interests of traveling. We enjoy good food, wine and trying new things. It was a joy for us to live in France for several and we return every other year to visit friends and to go to other areas around France or other countries. We also love being with our family -- four married children and fourteen grandchildren. Using Airbnb in Europe was such a great experience, that we decided to become hosts and it has been quite enjoyable and rewarding.
My husband and I love to entertain, meet new people and share our interests of traveling. We enjoy good food, wine and trying new things. It was a joy for us to live in France for…

Кодомаќини

  • Keith

За време на престојот

We would love the opportunity to meet you, although you are free to come and go, as you please, using the key pad. If you have questions, we will be available to answer them via text or email.

Patricia е супердомаќин

Супердомаќините се искусни домаќини со одлични оцени, кои максимално се трудат на гостите да им обезбедат одличен престој.
  • Јазик: Français
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: во рок од еден час
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: 16:00 - 21:00
Одјавување: 10:00
Самопријавување со дигитална брава
Не е соодветно за деца (од 2 до 12 години)
Забрането пушење
Без миленичиња
Забранети се забави или настани

Здравје и безбедност

Обврзан на процесот за потемелно чистење на Airbnb. Прикажи повеќе
Важат упатствата на Airbnb за социјално дистанцирање и други упатства поврзани со COVID-19
Детектор за јаглерод моноксид
Детектор за чад

Правила за откажување