2050 on 90.

Цело сместување (гостинска куќа), домаќин: Gloria

  1. 6 гости
  2. 3 спални соби
  3. 4 кревета
  4. 1 бања
Цел дом
Ќе го имате целиот простор од сместувањето „гостинска куќа“ само за себе.
Одлична локација
100% од неодамнешните гости ја оценија локацијата со 5 ѕвездички.
Одлично искуство при пријавувањето
100% од неодамнешните гости го оценија процесот на пријавување со 5 ѕвездички.
Дозволени се миленичиња
Гостите често ја бараат оваа популарна удобност
Tranquil setting in rural NZ. Look out onto park-like garden. Quiet and peaceful.10 metres from our private home, but completely self sufficient. Set on farmlet of 25 acres with sheep. Also 2 Queen beds available in our house if needed for large group. I am an ESOL trained teacher, teaching English to second language speakers regularly.

Простор
The Guest house is set up with a complete kitchen of pots, pans, cutlery, crockery and all utensils. Includes fridge, jug, toaster, microwave, bench top oven and electric frypan. Small table for 2 for dining inside, but outdoor setting for six people just 5 metres outside the house.

Каде ќе спиете

Спална соба 1
1 брачен кревет (широк 150-179 см)
Спална соба 2
1 брачен кревет (широк 125 – 149 см) 1
Спална соба 3
2 единечни кревета (широки 80 – 109 см)

Што нуди ова место

Кујна
Wi-Fi
Бесплатен паркинг на имотот
Дозволени се миленичиња
ТВ
Машина за перење
Машина за сушење алишта
Заден двор
Дозволено е оставање на багажот
Недостапно: Аларм за јаглерод моноксид

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена
Пристигнување
Додајте датум
Одјавување
Додајте датум

4,67 out of 5 stars from 64 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Edievale, Otago, Нов Зеланд

We are in the heart of Otago/Southland. 90 minutes to Invercargill or Dunedin; 2 hours from Queenstown, Wanaka and Te Anau; 1 hour from Balclutha and Alexandra; 30 minutes from Roxburgh and Gore. 15 minutes away to Tapanui which has all amenities ie. petrol, cafes and supermarket. Cardrona and Coronet Peak are easily able to be reached for a full day’s skiing from your comfortable, warm house here in Edievale

Домаќин: Gloria

  1. Членува од јули 2017 г.
  • 64 рецензии
My husband is a semi retired farmer and I am a retired teacher. We live on our lifestyle block near our 4 adult children and 10 grandchildren.

Кодомаќини

  • Tracy

За време на престојот

My husband and I are normally onsite and available to chat or answer queries at any time. We will provide 2 course dinner, cooked breakfast in our house ,and/or lunch [which can be a takeaway if required] all at a minimal charge.
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: за неколку часа
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: По 15:00
Забрането пушење
Забранети се забави или настани
Дозволени се домашни миленичиња

Здравје и безбедност

Важат упатствата на Airbnb за социјално дистанцирање и други упатства поврзани со COVID-19
Структура за качување или играње
Не е потребен детектор за јаглерод моноксид Прикажи повеќе
Детектор за чад

Правила за откажување