Private bedroom in Beach House in Burleigh

Приватна соба во дом, домаќин: Maria

  1. 3 гости
  2. 1 спална соба
  3. 1 кревет
  4. 1,5 заеднички бањи
Покрај вода
Ова е едно од ретките места во регионот со базен.

AirCover

Секоја резервација вклучува бесплатна заштита од откажување од страна на домаќинот, неточности во огласот и други проблеми како што се проблеми со пријавувањето.
Некои информации се автоматски преведени.
Our house in Burleigh Waters is big and comfortable: fully equipped kitchen, living room, big terrace, verandas, garden, swimming pool. The bedroom has one double bed, which is 160cm wide, suitable for 1 person or a couple.

Простор
We have two levels and a large garden with pool and are only minutes away from the beach at Burleigh Waters.

Каде ќе спиете

Спална соба
1 мал брачен кревет (широк 110-124 см)

Што нуди ова место

Пристап до плажа: Јавно или заедничко
Кујна
Wi-Fi
Бесплатно паркирање на улица
Базен: Приватно – достапно во текот на цела година
40-инчен телевизор со висока дефиниција со Amazon Prime Video, Netflix
Машина за перење алишта Бесплатно – во зградата
Поплочен двор или балкон: Заеднички
Двор: Приватен – Целосно е ограден
Фен за коса

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена

4,69 out of 5 stars from 32 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Burleigh Waters, Queensland, Австралија

Very quiet street and safe neighbourhood with very friendly people. Free and safe parking in front of our house in the street. Walking to bus stop 5 minutes and free beach is 600 m from our house. Cafes and restaurants around the corner and no Uber or taxi necessary. Bus stops in all directions plus train.

Домаќин: Maria

  1. Членува од ноември 2012 г.
  • 56 рецензии
  • Со проверен идентитет
Hello
My Name is Maria Ines and I live with my husband Peter, a retired teacher from Germany, in Burleigh Waters, about 600m from beautiful Burleigh Beach. I like to go for walks, to read, to listen to music, play card and board games, to travel and to work with art and children. We enjoy helping our guests to explore the area and discover nice places to go and even, if they wish so, take them to exploring drives around. Pls be aware: We have up to 5 children in the house downstairs during the week from Monday to Thursdays, who are picked up by their parents around 5.30pm. They are doing artwork and are playing in the garden and pool area.
Hello
My Name is Maria Ines and I live with my husband Peter, a retired teacher from Germany, in Burleigh Waters, about 600m from beautiful Burleigh Beach. I like to go for…

За време на престојот

We help with information and can arrange to pick you up at Varsity Train Station if you come from BNE Airport. We will pick you up from COOL, which is the Gold Coast Airport and will take you there when you are leaving.
  • Јазици: English, Deutsch, Português
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: во рок од еден час
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: Прилагодлива
Одјавување: 10:00
Не е погодно за деца и бебиња
Забрането пушење
Без миленичиња
Забранети се забави или настани

Здравје и безбедност

Важат безбедносните практики на Airbnb во врска со COVID-19
Структура за качување или играње
Детектор за јаглерод моноксид
Детектор за чад

Правила за откажување