Away ... catching the Sun at A Place on the River

Цело сместување (дом), домаќин: Kathleen

  1. 6 гости
  2. 3 спални соби
  3. 3 кревета
  4. 2 бањи
Простор наменет за работа
Заеднички простор со wifi кој е соодветен за работа.
Самопријавување
Пријавете се со тастатурата.
Одлична локација
100% од неодамнешните гости ја оценија локацијата со 5 ѕвездички.

AirCover

Секоја резервација вклучува бесплатна заштита од откажување од страна на домаќинот, неточности во огласот и други проблеми како што се проблеми со пријавувањето.
Некои информации се автоматски преведени.
RELAX from daybreak till eventide in a view-filled space.Watch for bald-eagles on the deck. Bask in the sunrise with coffee on the east patio.Paddle the river in your kayak or canoe.Nap in a hammock. Fish. Take out your bike on the region's bike trails. Swim. Play. BarBQ for a sunset dinner in the west garden. Do a campfire. Watch the night sky. Day trip to Montreal or Ottawa 1 hour either way. Dedicated work space and Wifi.

Останати напомени
AirBnB registered guests Only. Absolutely NO unregistered guests are allowed. Absolutely NO parties.

Quiet time from 9:30p.m. - 7 a.m.
No Smoking in house or outside
Check in is 3 pm to 8 pm check out by 10 am.

Каде ќе спиете

Спална соба 1
1 брачен кревет (широк 150-179 см)
Спална соба 2
1 брачен кревет (широк 150-179 см)
Спална соба 3
1 брачен кревет (широк 125 – 149 см) 1

Што нуди ова место

Поглед кон река
На брегот
Кујна
Wi-Fi
Простор наменет за работа
Бесплатно паркирање на пристапната патека на имотот
Дозволени се миленичиња
Машина за перење алишта Бесплатно – во објектот
Машина за сушење алишта Бесплатно – во објектот
Када

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена

5,0 out of 5 stars from 5 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Lefaivre, Ontario, Канада

Домаќин: Kathleen

  1. Членува од мај 2014 г.
  • 5 рецензии
  • Со проверен идентитет
My interests are gardening, reading, biking, snow shoeing, hiking in nature with my little dog, wilderness canoeing, sailing and travelling. My interior design style is simple. It must both function and be beautiful. I like live theatre and music, museums and art galleries. I enjoy new experiences...dog sledding was great but I won't bungee jump again. I've travelled all of Canada except Labrador, and much of USA. In Europe, Germany and Austria were lovely, but Italy was my favourite and I'd go back again in a heartbeat. Jamaica and Mexico are great, but I'd choose Costa Rica again for sure. I love bringing the produce from my own garden to our table, eating healthy, delicious food, with lots of variety. I enjoy meeting new people and am easy going. I am English speaking and becoming fluent in French. Retired, I enjoy learning and new experiences. My life motto is ... be thankful, love unconditionally, practice presence and choose joy.
My interests are gardening, reading, biking, snow shoeing, hiking in nature with my little dog, wilderness canoeing, sailing and travelling. My interior design style is simple. I…

За време на престојот

Texting is my preferred method of communication. I will be at the property sporadically.
  • Јазици: English, Français
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: за неколку часа
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: По 15:00
Одјавување: 10:00
Самопријавување со дигитална брава
Забрането пушење
Забранети се забави или настани
Дозволени се домашни миленичиња

Здравје и безбедност

Важат безбедносните практики на Airbnb во врска со COVID-19
Во близина на езеро, река, друга водна површина
Детектор за јаглерод моноксид
Детектор за чад

Правила за откажување