Warm and bright 1 bedroom apartment

Супердомаќин

Цело сместување (објект за изнајмување), домаќин: Michelle

  1. 2 гости
  2. 1 спална соба
  3. 1 кревет
  4. 1 бања
Цел дом
Ќе го имате целиот простор од сместувањето „стан“ само за себе.
Потемелно чистење
Овој домаќин се обврза на процесот за потемелно чистење во 5 чекора на Airbnb.
Одлична локација
100% од неодамнешните гости ја оценија локацијата со 5 ѕвездички.
Одлично искуство при пријавувањето
100% од неодамнешните гости го оценија процесот на пријавување со 5 ѕвездички.
Некои информации се прикажани на оригиналниот јазик.
This lovely bright apartment is situated minutes from downtown by foot. It is a 30 min walk to the University or a close drive. We are close to the transportaion hub, city buses and GO train and buses. A 10 min walk downtown. There are parks close by and many restaurants and boutiques. Free wifi and parking.
This apartment is the middle apartment of our triplex home. Our family are currently occupying both the 1st and 3rd apartment We would really appreciate you messaging us why you are coming.

Простор
This is a lovely bright space. Great for working, reading, yoga, reading, etc.
It is sparsely furnished so it’s quite spacious.
It’s a wonderful cozy apartment that instantly makes you happy to be in it.

Каде ќе спиете

Спална соба
1 брачен кревет (широк 125 – 149 см) 1
Заеднички простор
1 душек за на под

Што нуди ова место

Кујна
Wi-Fi
Бесплатен паркинг на имотот
Машина за сушење алишта
Фен за коса
Фрижидер
Појадок
Простор наменет за работа
Дозволен е долгорочен престој
Недостапно: Аларм за јаглерод моноксид

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена
Пристигнување
Додајте датум
Одјавување
Додајте датум

5,0 out of 5 stars from 9 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Гвелф, Ontario, Канада

We live 1 street away from downtown. Our neighbourhood is mixed with some student housing but mostly people that have been living here for a long time. We live across the street from the Speed River. The are many parks and trails around us.

Домаќин: Michelle

  1. Членува од февруари 2014 г.
  • 68 рецензии
  • Со проверен идентитет
  • Супердомаќин
I am a jewellery maker who works from my home that I share with my twin 18yr twin girls, husband Tim and cat named "Zolah”. The house although large is also old and unfortunately the sound does carry through the floors. We ask that our guests be mindful of all the dwellers below and above. For this reason we are unable to house young children. We have loved hosting and meeting new people and would be happy to answer questions about traveling and staying in Guelph. Our family is very active in our community. We love supporting all of our many festivals and arts and culture events that Guelph has to offer. We are passionate livers but hate having it for dinner! Our home is very simple and inviting.
I am a jewellery maker who works from my home that I share with my twin 18yr twin girls, husband Tim and cat named "Zolah”. The house although large is also old and unfortunately t…

За време на престојот

We live in the apartments above and below. We will welcome you and give you the key and will be around if you have any questions or needs.

Michelle е супердомаќин

Супердомаќините се искусни домаќини со одлични оцени, кои максимално се трудат на гостите да им обезбедат одличен престој.
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: во рок од еден час
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: По 15:00
Одјавување: 12:00
Не е соодветно за бебиња (под 2 години)
Забрането пушење
Без миленичиња
Забранети се забави или настани

Здравје и безбедност

Обврзан на процесот за потемелно чистење на Airbnb. Прикажи повеќе
Важат упатствата на Airbnb за социјално дистанцирање и други упатства поврзани со COVID-19
Не е пријавен аларм за јаглерод моноксид Прикажи повеќе
Детектор за чад

Правила за откажување