Lovely le Lieu

Цело сместување (објект за изнајмување), домаќин: Meredith

  1. 2 гости
  2. 1 спална соба
  3. 2 кревета
  4. 1 бања
Одлично искуство при пријавувањето
90% од неодамнешните гости го оценија процесот на пријавување со 5 ѕвездички.
Добредојдени се миленичиња
Престојувајте заедно со вашите домашни миленичиња.

AirCover

Секоја резервација вклучува бесплатна заштита од откажување од страна на домаќинот, неточности во огласот и други проблеми како што се проблеми со пријавувањето.
Некои информации се автоматски преведени.
Our studio flatlet is located in Durban North and is in close proximity to popular restaurants, shops and beaches. We offer self-catering accommodation in a private and secure cottage with it's own entrance. It is suitable for business requirements as well as holiday requirements.

Простор
It is a separate unit from the house entirely. However, close in proximity so noise levels are always respected. It has it's own courtyard where you may braai and enjoy some sun. The flatlet is on the lower level of the property and the house is on the upper end where we have 3 dogs. Although the driveway is insufficient for 2 cars, it is fairly long if you need to utilise the space. You are able to bring up to 2 small pets along with you. It is set up with outside beams for security.

Каде ќе спиете

Спална соба
1 брачен кревет (широк 150-179 см), 1 кауч на спуштање

Што нуди ова место

Кујна
Wi-Fi
Бесплатен паркинг на имотот
Дозволени се миленичиња
ТВ
Машина за перење
Двор: Приватен – Целосно е ограден
Преносно детско креветче
Недостапно: Аларм за јаглерод моноксид
Недостапно: Аларм за чад

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена

4,63 out of 5 stars from 49 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Durban North, KwaZulu-Natal, Јужноафриканска Република

We are situated in a quiet area of Durban North. There is no traffic noise other than the distant noise of the train that passes every so often.

We're fairly close to all amenities and decet entrainment for day or night.

The unit has a guide.

Домаќин: Meredith

  1. Членува од јануари 2017 г.
  • 49 рецензии
  • Со проверен идентитет
David and I are both professional people. David is a very skilled architect and I work from home. Mia is my 9 year daughter and Sianna, our 4 month old baby. We are all friendly people and love hosting and interacting with people. We have a very loving Staffie named Stella, an Alsatian cross who think he is still a puppy and their daughter, Juno. We’re a very happy family with good vibes all round.

**We are no longer accepting guests WITHOUT REVIEWS as the breakages and unaccountably has become very problematic.
David and I are both professional people. David is a very skilled architect and I work from home. Mia is my 9 year daughter and Sianna, our 4 month old baby. We are all friendly pe…

Кодомаќини

  • David

За време на престојот

There is always someone on the property. They're welcome to call or WhatsApp when needed.
  • Јазик: English
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: за неколку часа
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: 15:00 - 19:00
Одјавување: 10:00
Забрането пушење
Забранети се забави или настани
Дозволени се домашни миленичиња

Здравје и безбедност

Важат безбедносните практики на Airbnb во врска со COVID-19
Нема детектор за јаглерод моноксид
Нема детектор за чад

Правила за откажување