On the Bike Trail


Цело сместување (објект за изнајмување), домаќин: Frances

4 гости, 1 спална соба, 2 кревета, 1 бања
Цел дом
Ќе го имате целиот простор од сместувањето „стан“ само за себе.
Потемелно чистење
Овој домаќин се обврза на процесот за потемелно чистење во 5 чекора на Airbnb.
Одлична локација
100% од неодамнешните гости ја оценија локацијата со 5 ѕвездички.
Одлично искуство при пријавувањето
94% од неодамнешните гости го оценија процесот на пријавување со 5 ѕвездички.
Situated in the in the historic district of Eastham. This rustic 3/4 Cape was built by me with the help of many friends in the 70's. Two years ago I did a lot of renovations and I am still working on the lawn . The apartment overlooks my back yard gardens and includes a hammock to relax in after a day on the bikes or at the beach. Located 1 1/4 miles from the ocean and 1 mile to the bay . In between are many fresh water ponds to relax in . Right on the Cape Cod Rail Trail.

The space you are renting is the lower level of my house that faces out onto perennial gardens . Each room has glass doors entrances and windows giving lovely morning light. Great water pressure in the bathroom as well as a outside shower.
It is considered a mother’s in law apartment . This means there is no full size stove and oven. It does have a portable2 burner electric cook top , a large toaster oven , blender electric beaters . Dinner ware and plenty of cook wear and a charcoal grill.
The full size kitchen sink is in the decent size bathroom adjacent to the kitchen area .

Што нуди ова место

Бесплатен паркинг на имотот
Телевизор со стандардна кабелска телевизија
Машина за перење
Машина за сушење алишта
Тераса или балкон
Заден двор
Фен за коса

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена
Додајте датум
Додајте датум

4,82 out of 5 stars from 38 reviews

Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Eastham, Massachusetts, Соединети Американски Држави

In the historic district of Eastham , very quiet and safe.

Домаќин: Frances

  1. Членува од септември 2014 г.
  • 143 рецензии
  • Со проверен идентитет
  • Супердомаќин
I enjoy traveling , meeting people and live quietly with my dog Jack and cat Maggie. I grew up in Eastham and am 11th generation of family living in this area.

За време на престојот

I live on the premises and available for questions and light socialization( if you chose) mornings and evenings.

Frances е супердомаќин

Супердомаќините се искусни домаќини со одлични оцени, кои максимално се трудат на гостите да им обезбедат одличен престој.
  • Брзина на одговор: 100%
  • Брзина на одговор: во рок од еден час
За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

Што треба да знаете

Куќен ред

Пријавување: 13:00 - 20:00
Одјавување: 09:00
Забрането пушење
Без миленичиња
Забранети се забави или настани

Здравје и безбедност

Обврзан на процесот за потемелно чистење на Airbnb. Прикажи повеќе
Важат упатствата на Airbnb за социјално дистанцирање и други упатства поврзани со COVID-19
Во близина на езеро, река, друга водна површина
Детектор за јаглерод моноксид
Детектор за чад

Правила за откажување