Harry's Place - a rural retreat

Цело сместување (објект за изнајмување), домаќин: Trudy

  1. 2 гости
  2. 1 спална соба
  3. 1 кревет
  4. 1,5 бањи
Самопријавување
Пријавете се со сефот за клучеви.
Добредојдени се миленичиња
Престојувајте заедно со вашите домашни миленичиња.

AirCover

Секоја резервација вклучува бесплатна заштита од откажување од страна на домаќинот, неточности во огласот и други проблеми како што се проблеми со пријавувањето.
Некои информации се автоматски преведени.
Harry's Place is a light, airy, fully self-contained apartment. It has all you need for a relaxing break or a working base and is a quiet space that gives an opportunity to retreat from today's hectic pace of life.

Located in the very centre of Norfolk, less than 3 miles from shops in Dereham, but tucked away on a quiet lane, Harry's Place is an ideal base for exploring all that the county has to offer - wonderful beaches, the Broads, Norwich and King's Lynn.

Простор
Located adjacent to our house, we are on hand if needed. The kitchen is fully equipped with crockery, cutlery, pots and pans; tea, milk, fresh and instant coffee are provided. There is secure space for bikes if required and an outside table and chairs are available for your use.
Wifi is available but, situated in such a rural spot, speeds aren't high enough to stream. However, we have fitted a Chromecast so media can be downloaded onto a portable device and viewed on the TV.

Каде ќе спиете

Спална соба
1 брачен кревет (широк 125 – 149 см) 1

Што нуди ова место

Кујна
Wi-Fi
Бесплатен паркинг на имотот
Дозволени се миленичиња
ТВ
Машина за перење
Фен за коса
Фрижидер
Микробранова печка
Безбедносни камери на имотот

Изберете датум на пристигнување

Додајте ги датумите на патувањето за точна цена

5,0 out of 5 stars from 17 reviews

Чистота
Точност
Комуникација
Локација
Пријавување
Однос цена/квалитет

Каде ќе бидете

Yaxham, Обединето Кралство

We are fortunate to live in a brilliant location, close to the amenities that Dereham has to offer, but with the feeling of being in the middle of nowhere. You may see (or hear) our neighbours' horses, deer, owls and birds, including some very dopey pheasants.

Домаќин: Trudy

  1. Членува од јули 2012 г.
  • 17 рецензии
Bob and I live in a small village in Norfolk, about 15 miles from Norwich. We love the rural life.

За време на престојот

Bob and I are very close by and a knock on the door (or a call on the mobile if we're not in) will get you help or advice on anything you need and suggestions as to places you might wish to visit.
We like to greet our guests on arrival if possible.
Bob and I are very close by and a knock on the door (or a call on the mobile if we're not in) will get you help or advice on anything you need and suggestions as to places you migh…
    За да го заштитите плаќањето, никогаш не префрлајте пари и не комуницирајте надвор од веб-страницата или апликацијата на Airbnb.

    Што треба да знаете

    Куќен ред

    Пријавување: 16:00 - 22:00
    Одјавување: 12:00
    Самопријавување со сеф за клучеви
    Не е соодветно за деца (од 2 до 12 години)
    Забрането пушење
    Забранети се забави или настани
    Дозволени се домашни миленичиња

    Здравје и безбедност

    Важат безбедносните практики на Airbnb во врска со COVID-19
    Безбедносна камера/уред за снимање Прикажи повеќе
    Детектор за јаглерод моноксид
    Детектор за чад

    Правила за откажување